Business

یک قرص جادویی برای هر مرد بالای پنجاه سال

متخصصان برجسته قلب می گویند: “همه مردان بالای پنجاه سال باید از” قرص پلی “برای کاهش حملات قلبی و سکته استفاده کنند.

وقتی آن تیتر را در روزنامه روزانه خواندم ، تقریباً از صندلیم افتادم.

هر قرص حاوی کلسترول داروی استاتین و آسپیرین برای رقیق شدن خون و سایر داروها برای کاهش فشار خون و کشش دیواره شریان است. مدیر ملی بیماری های قلبی و سکته وزارت بهداشت گفت که این امر سلامت کشور را متحول می کند (من مطمئن هستم که این اتفاق می افتد اما نه برای بهتر شدن).

در اینجا ما یک نمونه برتر از طرز فکر حرفه پزشکی داریم که می گوید آنچه ما باید به مردم بدهیم تا آنها ردکتر متخصص قلب در مشهد  ا سالم نگه داریم و همچنین هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهیم ، داروهای بیشتر است.

من از قلب و روح جستجو کرده ام تا بفهمم چرا این نگرش حاکم است. تنها دلیلی که می توانم برای این دیدگاه در نظر بگیرم این است که حرفه پزشکی معتقد است که فرد هرگز مسئولیت سلامتی خود را بر عهده نخواهد گرفت. من اصلا این دیدگاه را ندارم.

در این صورت منظور این است که ما باید کاری را که آنها برای خودشان انجام نمی دهند برای آنها انجام دهیم. راه حل همه مشکلات قلبی بشر استفاده از داروها است. وقتی تیتر روزنامه ای مانند این را می خوانند ، شرکت های داروسازی باید از خوشحالی بپرند.

در کودکی به من آموختند که یک اونس پیشگیری به اندازه یک پوند درمان ارزش دارد ، به عبارت دیگر تغییر عادات و پیشگیری از وقوع یک وضعیت آسان تر از اصلاح آن به محض اشتباه است. با این حال به نظر نمی رسد این شیوه ای باشد که حرفه پزشکی کار می کند. این سیاستی است که می گوید ما منتظر می مانیم تا مشکلی پیش بیاید و سپس علائم را (نه علت) با دارو درمان می کنیم.

من معتقدم حرفه پزشکی در بهترین حالت در نگرش خود اشتباه است. در بدترین حالت از داروهای تجویز شده سود می برد. ممکن است شما مرا بدبین بنامید اما من احساس می کنم که ما نه تنها در تلاش برای حفظ سلامت قلب ، بلکه در سلامت عمومی خود نیز برنامه خود را از دست داده ایم.